تشدید نظارت بر بازار داروی کشور طی ماه‌های آینده

54

سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت در حاشیه بهره‌برداری از طرح توسعه بیمارستان شهداء لردگان:
🔹دشمنان علاقه‌مند به در اختیار داشتن افکار عمومی هستند و قصد دارند در حوزه دارو و تجهیزات نگرانی ایجاد کنند که باید همیشه بدترین حالت ممکن را در نظر گرفت به خصوص حوزه‌هایی که با جان مردم سر و کار دارد.

🔹خوشبختانه این مسیر توسط معاون اول رییس جمهور، رییس بانک مرکزی و رییس مدیریت و برنامه‌ریزی و ستاد دنبال می‌شود که امید است زمان را از دست ندهیم و تصمیمی که باید سه ماه دیگر گرفته شود را امروز بگیریم.
🔹تمام تلاش ما باید این باشد که مردم در حوزه دارو احساس درد و رنج نکنند و مطمئن باشید در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.
🔹باید واقع‌بینانه پیش رویم. امسال تورم متفاوت است و حقوق و دستمزد تغییر یافته است، به طوری که هر ساله درصدی برای افزایش دارو اضافه می‌شود امسال دولت قبل از موضوع ارز و سکه پنج درصد به خدمات درمانی و پزشکی افزوده که شورای عالی بیمه تصمیم گرفت ۵ درصد به دارو، تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی اختصاص دهد.
🔹 بنابراین به طور متوسط ۹ درصد به قیمت داروها افزوده خواهد شد که نظارت‌ انجام می‌شود و به این معناست که برخی داروها به طور میانگین ۹ درصد افزایش قیمت داشته‌اند و برخی هم ممکن است هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته باشند
🔹 در حوزه دارو از سوی ما و مردم نظارت‌ها انجام می‌شود، جاهایی که ما کوتاهی می‌کنیم مردم خود می‌توانند نظارت کنند که تخلف ممکن است از سوی داروخانه باشد و می‌توانند قیمت‌ها را در سایت کنترل کنند و یا با تلفن همراه می‌توانند قیمت‌ها را کنترل کنند.
🔹 حوزه دارو نیاز روزمره مردم است و واجب‌تر از نان و غذا به شمار می‌رود. بنابراین تمام افراد باید مراقبت کنند و تخلفات و مغایرت‌ها در قیمت‌ها را از طریق شماره ۱۹۰ اطلاع دهند تا از این مسیر کنترل انجام می‌شود قطعا در ماه‌های آینده کنترل‌ها در این زمینه شدیدتر خواهد شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .