سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت در حاشیه بهره‌برداری از طرح توسعه بیمارستان شهداء لردگان:
🔹دشمنان علاقه‌مند به در اختیار داشتن افکار عمومی هستند و قصد دارند در حوزه دارو و تجهیزات نگرانی ایجاد کنند که باید همیشه بدترین حالت ممکن را در نظر گرفت به خصوص حوزه‌هایی که با جان مردم سر و کار دارد.

🔹خوشبختانه این مسیر توسط معاون اول رییس جمهور، رییس بانک مرکزی و رییس مدیریت و برنامه‌ریزی و ستاد دنبال می‌شود که امید است زمان را از دست ندهیم و تصمیمی که باید سه ماه دیگر گرفته شود را امروز بگیریم.
🔹تمام تلاش ما باید این باشد که مردم در حوزه دارو احساس درد و رنج نکنند و مطمئن باشید در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.
🔹باید واقع‌بینانه پیش رویم. امسال تورم متفاوت است و حقوق و دستمزد تغییر یافته است، به طوری که هر ساله درصدی برای افزایش دارو اضافه می‌شود امسال دولت قبل از موضوع ارز و سکه پنج درصد به خدمات درمانی و پزشکی افزوده که شورای عالی بیمه تصمیم گرفت ۵ درصد به دارو، تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی اختصاص دهد.
🔹 بنابراین به طور متوسط ۹ درصد به قیمت داروها افزوده خواهد شد که نظارت‌ انجام می‌شود و به این معناست که برخی داروها به طور میانگین ۹ درصد افزایش قیمت داشته‌اند و برخی هم ممکن است هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته باشند
🔹 در حوزه دارو از سوی ما و مردم نظارت‌ها انجام می‌شود، جاهایی که ما کوتاهی می‌کنیم مردم خود می‌توانند نظارت کنند که تخلف ممکن است از سوی داروخانه باشد و می‌توانند قیمت‌ها را در سایت کنترل کنند و یا با تلفن همراه می‌توانند قیمت‌ها را کنترل کنند.
🔹 حوزه دارو نیاز روزمره مردم است و واجب‌تر از نان و غذا به شمار می‌رود. بنابراین تمام افراد باید مراقبت کنند و تخلفات و مغایرت‌ها در قیمت‌ها را از طریق شماره ۱۹۰ اطلاع دهند تا از این مسیر کنترل انجام می‌شود قطعا در ماه‌های آینده کنترل‌ها در این زمینه شدیدتر خواهد شد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *