توصیه‌های مفید برای کنترل سردردهای میگرنی

0
64

سردردهای میگرنی معمولا مداوم و شدید هستند و با دلایلی از قبیل : تغییرات هورمونی در زنان، گرسنگی، بو یا عطر خاص، سیگار کشیدن یا بوی سیگار، خستگی یا خواب نامناسب، استرس، صداهای بلند، تابش نور مستقیم به چشم یا رقص نور، کمبود خواب و خوردن بیش از حد غذا، شروع یا تشدید می‌شوند.

با اینکه میگرن بسیار ناراحت کننده است، اما روش‌های ساده و موثری برای کنترل و مدیریت آن وجود دارد:

✅با شروع سردرد میگرنی به محلی تاریک، آرام و خنک بروید و سعی کنید از بوها و صداها دور باشید.

✅از داروهای مسکن و ضد‌التهاب مثل نوافن الحاوی استفاده کنید، این کپسول به دلیل دارا بودن کافئین مانع از خواب آلودگی می‌شود.

✅کمپرس سرد یک روش قدیمی و مؤثر برای کاهش سردرد است. برای کمپرس سرد، یک کیسه پارچه‌ای حاوی یخ پشت گردن و روی شقیقه‌هایتان قرار دهید.

✅ طب سوزنی تأثیرات خوبی روی کاهش سردردهای میگرنی دارند. در طب سوزنی بخش‌هایی از پوست با سوزنی نازک تحریک می‌شود.

✅داشتن خواب کافی باعث کاهش درد میگرن می شود. تحقیقات نشان داده است که داشتن خواب کافی درد میگرن را به میزان ۵۰% کاهش می‌دهد.

✅سطح قند خون خود را بررسی کنید، افت قند خون یک محرک شایع برای سردردهای میگرنی محسوب می‌شود. در این شرایط گلوکز بیشتری وارد جریان خون می‌شود و همین امر منجر به افزایش فشار خون خواهد شد.

✅مصرف کافئین خود را بررسی کنید، مصرف زیاد کافئین باعث می‌شود رگ‌های خونی موجود در اطراف مغز بیشتر از معمول منقبض شوند و همین امر منجر به ایجاد سردردهای میگرنی خواهد شد.

✅استفاده از منابع غذایی غنی از منیزیم از جمله: تخم کدو تنبل، لوبیا، سبزیجات برگ سبز، کلم بروکلی و مکمل منیزیم می‌تواند در کمک به کنترل سردردهای میگرنی بخصوص در افرادی که دچار کمبود منیزیم هستند، کمک کننده باشد.

✅اگر به سیگار کشیدن یا بوی آن حساسیت دارید، این موضوع می‌تواند باعث ایجاد حملات میگرنی شود. با پرهیز از رفتن به این مکان‌ها یا ترک سیگار می‌توانید سردردهای میگرنی خود را بهبود ببخشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .